پرش لینک ها

بیشترین و کمترین بازدهی نمادهای بورس

دولت تنها مقاومت فعلی بورس

بررسی معاملات بازار سرمایه نشان می‌دهد که بازار سهام طی دو هفته گذشته تاکنون درگیر اخبار و حواشی نرخ خوراک بوده است. به‌طوری که تا بازار جان می‌گرفت، دولت خبری جدید در رابطه با خوراک گاز می‌داد. باید دید بالاخره چه زمانی این حواشی پایان می‌یابد و بازار راه خود را می‌رود.

بازار سهام آخرین هفته تیرماه 1402 را در حالی به پایان رساند که غائله نرخ خوراک پتروشیمی‌ها هنوز گریبان‌گیر صنایع بورسی است. به طوری که در روز سه‌شنبه که بازار اندکی به خود آمد و سعی در تغییر روند نزولی خود داشت، باز هم تب اخبار پتروشیمی بالاگرفت و دوباره در روز چهارشنبه، جان بازار سهام گرفته شد تا به این ترتیب روند صعودی شاخص کل تضعیف شود.

بر همین اساس، در حالی که مسیر بازار در جهت صعودی در حال تثبیت‌شدن بود، حاشیه‌سازی‌های دولت پایان نیافت و در نهایت سبب شد که شاخص کل بورس با افت بیش از 2.6درصدی این هفته را به پایان برساند. شاخص هم‌وزن نیز طی این هفته افت 1.6درصدی را تجربه کردند. همچنین تراز ورود و خروج پول حقیقی به بازار منفی شد و به هزار و 471میلیارد تومان رسید.

معاملات چهارمین هفته تیرماه نشان می‌دهد، نماد کایتا با 16درصد رشد، عنوان پربازده‌ترین سهم این هفته را از آن خود کرد. سهام شرکت ایتالران‌ که P/E بالای 335 دارد، از لحاظ تکنیکالی در وضعیت بدی قرار نگرفته و با نزدیک‌ترین مقاومت خود فاصله 200 تومانی دارد.

کارام نیز طی این هفته بورس، حدود 15درصد افزایش داشت و به 708 تومان رسید. تحلیل تکنیکال این سهم نشان می‌دهد، نزدیکترین حمایت سهم، سطح 514 تومان است.

والماس نیز که به دلیل عرضه اولیه بودن در هفته‌های گذشته خوش می‌درخشید، در این هفته نیز حدود 13درصد به ارزش خود افزود و به مقاومت 279 تومانی خود نزدیک‌تر شد.

یکشنبه – 01 مرداد 1402