پرش لینک ها

فن افزار به فرابورس می‌آید

یک عرضه اولیه جدید در راه بازار سرمایه

مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ارزش پرداز آریا به‌عنوان ارزش‌گذار فن افزار توسن، از عرضه اولیه سهام این شرکت با نماد فن افزار در فرابورس خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران در نشست خبری ویژه عرضه اولیه سهام شرکت توسعه فن افزار توسن مدیرعامل، معاون مالی پشتیبانی، ارزش‌گذار و نماینده سهامدار عمده به تشریح آخرین وضعیت این مجموعه پرداختند.

مدیرعامل شرکت توسعه فن افزار توسن با اشاره به اینکه نام تجاری این شرکت توسن تکنو و نماد آن برای ورود به بازار سرمایه فن افزار است، گفت: این مجموعه سال 1389 تأسیس شد اما فعالیت و زمینه کسب‌وکار آن از یک دهه قبل آغاز شده بود.

به گفته احمد پویانفر، مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ارزش پرداز آریا- به عنوان ارزش‌گذار فن افزار توسن-، ارزش منصفانه سهام خرد این مجموعه در تیرماه 1402، مبلغ 1736 میلیارد تومان تخمین زده شده است. گفتنی است برای تخمین ارزش فن افزار از روش نسبی p/e و p/s و دو روش درآمدی ddm و fcff استفاده شده است.

همچنین ارزش تخمینی بدون اعمال کسر نقدشوندگی و با اعمال کسر کنترل 25 درصدی صرفا برای روش جریان نقد آزاد برآورد شده است.

پویانفر در خصوص ارزش‌گذاری فن افزار توسن ادامه داد: «از دیدگاه ارزش‌گذاری روند رشد درآمد و بهای تمام شده مهم است که بهای تمام شده 33 درصد، نرخ فروش 31 درصد و سود عملیاتی 24 درصد افزایش داشته که نشان می‌دهد به تناسب بهای تمام شده نرخ فروش و سود هم رشد کرده است. این نشان می‌دهد شرکت توان مدیریت کسب‌وکار را در صنعت خود دارد.»

ارزش سهام فن افزا چقدر است؟

با توجه به جمع‌بندی ارزش‌گذاری، میانگین ساده ارزش تخمینی 2542 و میانگین ارزش تخمینی برابر با 1736 میلیارد تومان است. ارزش هر ورقه سهام شرکت که با نماد فن افزا وارد بورس می‌شود، نیز برابر با 1157 تومان است.

این مجموعه، زیرمجموعه شرکت تک وست است که بزرگ‌ترین شرکت از لحاظ گردش مالی در این گروه است. نام تجاری شرکت توسن تکنو و نماد فن افزار برای ورود به بازار سرمایه انتخاب شد. این مجموعه سال 1389 تاسیس شد اما فعالیت و زمینه کسب‌وکار از یک دهه قبل آغاز شده بود. فن افزار، یک مجموعه‌ دانش‌بنیان تولیدی است.

این مجموعه چهار میلیون کارتخوان به بازار کشور ارائه کرده است.

یکشنبه – 01 مرداد 1402