پرش لینک ها

صندوق‌ها، تافته‌های جدابافته بازار سرمایه در عرضه‌های اولیه

سهام شرکت فروسیلیسیم فقط برای صندوق‌ها عرضه اولیه شد

در شرایطی که از ابتدای امسال تاکنون شرایط بازار سرمایه مساعد برای عرضه‌های اولیه و جذب نقدینگی است، از میان ۳ عرضه اولیه امسال، ۲ عرضه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص یافته و دست سهامداران خرد از اندک سود این عرضه‌ها خالی مانده است.

عرضه‌های اولیه در بازار سرمایه از دو جهت مورد توجه فعالان این بازار است؛ نخست تعمیق این بازار و دوم کسب سود تقریبا تضمین شده برای سهامداران بویژه سهامداران خردی که در این عرضه‌ها شرکت می‌کنند.

این در حالی است که از ابتدای امسال تاکنون شرایط بازار سرمایه مساعد برای عرضه‌های اولیه و جذب نقدینگی است، از میان 3 عرضه اولیه امسال، 2 عرضه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص یافته و دست سهامداران خرد از اندک سود این عرضه‌ها خالی مانده است.

شایان ذکر است تعداد 300 میلیون سهم شرکت انتقال داده‌های آسیاتک معادل 15درصد سهام این شرکت، 7 اردیبهشت به‌عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی “آسیاتک” در فرابورس ایران برای عموم در حالی عرضه شد که روز گذشته تعداد 444 میلیون سهم معادل 10 درصد سهام شرکت حمل و نقل ترکیبی گهر ترابر سیرجان با نماد معاملاتی “حگهر” در فرابورس عرضه اولیه و به صندوق‌ها اختصاص داده شد و امروز(چهارشنبه) هم تعداد 40میلیون سهم شرکت فروسیلیسیم معادل 5درصد سهام این شرکت برای صندوق‌ها عرضه اولیه خوهد شد.

چهارشنبه – 21 اردیبهشت 1401