پرش لینک ها

نخستین عرضه اولیه بازار سرمایه در سال جدید

نماد معاملاتی "آسیاتک" در فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود.

تعداد 300 میلیون سهم شرکت انتقال داده‌های آسیاتک معادل 15درصد سهام این شرکت، چهارشنبه این هفته(7 اردیبهشت) به‌عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی “آسیاتک” در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی 5460 تا 6660 ریال برای هر سهم و با سهمیه 400 سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

همچنین مدیر این عرضه کارگزاری آتیه، و متعهدین خرید سهامداران عمده و شرکت تامین سرمایه بانک ملت به میزان 50 درصد از کل سهام قابل عرضه و بازارگردان نیز صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازرگردانی آتیه باران هستند.

شایان ذکر است شرکت انتقال داده های آسیاتک اواخر سال 82 به منظور ارائه خدمات نوین در صنعت آی تی، تاسیس و موفق به اخذ مجوز PAP از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جهت ارائه خدمات خطوط کابلی دیجیتالی (DSL) با اعتبار 10 سال تا سال 92 شد.

این شرکت از سال 92 با توجه به توسعه خدمات در جهت ارائه خدمات میزبانی و اشتراک مکانی مراکز داده، اقدام به اخذ مجوز IDC از مرکز ملی فضای مجازی کرد که پروانه صادره طی سنوات تمدید شده است.

سرمایه فعلی آسیاتک بالغ بر 200 میلیارد تومان است و با توجه به برنامه های توسعه در حوزه خدمات دیتاسنتر، افزایش سرمایه حداقل 50 میلیارد تومانی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی بعد از عرضه اولیه طی مراحل قانونی را خواهد داشت.

در ترکیب سهامداری با 706 نیروی انسانی، شرکت های سرمایه گذاری مهرگان سرمایه پارس با 33 درصد، رسا سازه پی کاوان مهام با 14.5 درصد، فناوری اطلاعات و ارتباطات راهبرد با 12.8 درصد، آرتا ایده نفیس با 10.9 درصد، سرمایه گذاری صنعتی معدنی آریا فاتح خاورمیانه با 7.1 درصد، خدمات مدیریت اندیشه آتیه مداران و سرمایه گذاری آتیه مداران هرکدام با 6.4 درصد، فناوری ارتباطات و اطلاعات ایده دیجیتال هوشمند با 5 درصد و مبین وان کیش با 3 درصد حضور دارند.

یکشنبه – 04 اردیبهشت 1401