پرش لینک ها

واکنش مثبت بورس به افزایش دامنه نوسان

شاخص بعد از ۷ ماه به ارتفاع ۱.۵ میلیون واحد برگشت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۲۶هزار واحدی روبرو شد و بعد از ۷ ماه به ارتفاع ۱.۵ میلیون واحد بازگشت.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 12 میلیارد و 930 میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 7 هزار و 397 میلیارد تومان در بیش از 647 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 26 هزار و 654 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 501 هزار و 712 واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، گسترش نفت و گاز پارسیان و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین شد و در مقابل شرکت‌های فرآوری معدنی اپال کانی پارس، گروه صنعتی پاکشو و سرمایه‌گذاری بهمن با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 5 میلیارد و 692 میلیون ورقه به ارزش 189 هزار و 292 میلیارد تومان در 319 هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 311 واحد رشد کرد و در ارتفاع 20 هزار و 704 واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پتروشیمی تندگویان و بیمه پاسارگاد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال و سنگ آهن گهر زمین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

دوشنبه – 29 فروردین 1401