پرش لینک ها

خودروی «شاهین» سایپا در بورس کالا پذیرش شد

قرعه کشی فروش خودروسازان سال آینده حذف می شود؟

بر اساس اطلاعیه مدیریت پذیرش و بازاریابی بورس کالای ایران، خودرو شاهین پس از بررسی مدارک و مستندات در یکصد و چهلمین جلسه هیات پذیرش کالا و اوراق بهادار مبتنی بر کالا از دیروز(24 اسفند) در بازار اصلی پذیرش شد.

شایان ذکر است پس از اظهار نظر اخیر مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر درخواست جدی یکی از خودروسازان برای ورود خودرو به بورس کالا دیروز(یکشنبه) پذیرش خودرو شاهین در بورس کالا رقم خورد.

مجید عشقی رئیس سازمان بورس در گفت و گوی اخیر خود گفته بود: یکی از خودروسازان درخواست جدی خود را برای عرضه خودرو در بورس کالا ارائه کرده و این موضوع در هیأت پذیرش بررسی خواهد شد و اگر شرایط لازم را داشته باشد عرضه خودرو در بورس کالا و در سال 1401 انجام می‌شود.

عشقی با بیان اینکه امید است عرضه خودرو در بورس کالا در سال آینده اجرایی شود، گفت: تاکید سازمان بورس این است سهام شرکت‌هایی که در بازار سهام معامله می‌شود، محصولاتشان نیز در بورس کالا عرضه و به صورت شفاف فروخته شود.

قرعه کشی فروش خودروسازان سال آینده حذف می شود؟

وزیر صمت ابتدای هفته گفت که با افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو و همچنین آزادسازی واردات، بازار خودرو به تعادل خواهد رسید و از اواسط سال آینده دیگر شاهد قرعه کشی نخواهیم بود. اما آیا این ادعای وزیر صمت دولت سیزدهم امکان پذیر است؟ نگاهی به آمارهای فروش های فوری ایران خودرو نشان می دهد که به طور میانگین ۳۰۰ برابر خودروهای عرضه شده، تقاضا وجود داشته است. مسئله ای که نشان می دهد حذف قرعه کشی با ادامه این سیاست ها ممکن نیست.

چهارشنبه – 25 اسفند ۱۴۰۰