پرش لینک ها

استراحت شاخص بورس در ۱.۴ میلیون واحد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۴۲۴ واحدی روبرو شد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 313میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 226میلیارد تومان در بیش از 421هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 424واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 399هزار و 889واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی بوعلی سینا، معدنی و صنعتی چادرملو و پتروشیمی خراسان با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 297میلیون ورقه به‌ارزش یک‌هزار و 781میلیارد تومان در 173هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 109واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 829واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری صبا تامین و تولیدات پتروشیمی قائد بصیر بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

سه‌شنبه – 07 دی ۱۴۰۰